ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Jump Tandem

Pilotní výcvik

soukromý pilot letounu

Staňte se skutečným pilotem.

Po absolvování výcviku a složení zkoušek budete moct létat soukromým letadlem jak pro vaše potěšení, tak s ním třeba vyrazit na služební cestu, nebo na dovolenou do zahraničí. Můžete také navázat dalším výcvikem např. VFR Night, MEP, IFR,...

PPL

Ať už chcete létat pro svou potřebu, nebo se létáním živit, začátek je vždy stejný - výcvik PPL - Private Pilot Licence. Právě tento výcvik vám nabízíme za bezkonkurenční ceny.

Licence PPL je mezinárodní licence, která platí po celém světě. Můžete tak např. létat i po USA. Opravňuje k pilotování jednomotorových letadel (SEP - Single Engine Piston) jako např. oblíbené Cessny 152, 172, 182, 206, Cirrus SR20/22 nebo české Zlíny 42, 142, 43 a další. Je také základním výcvikem pro další moduly VFR noc, IFR (létání podle přístrojů), MEP - Multi Engine Piston, CPL - Commercial pilot licence či ATPL - Airline transport pilot licence. Můžete vozit i pasažéry dle velikosti letadla (např. si od nás můžete půjčit Cessnu 206 až pro 6 osob.

LAPL

Pokud se chcete létáním pouze bavit a létat pro vlastní potřebu a nepomýšlíte v budoucnu na řízení větších letadel, nabízíme vám cenově ještě dostupnější výcvik LAPL - Light Aircraft Pilot Licence.

Licence LAPL je platná v ČR, ale i na území všech států Evropské unie (odbourává riziko čistě české licence pro ULL, která může být v mnoha zemích mimo ČR a Slovensko problematická). Opravňuje k pilotování jednomotorových letadel do maximální vzletové hmotnosti 2000kg a celkovému počtu 4 osob na palubě. Pokud si vypůjčíte např. naši Cessnu 206 a poletíte pouze 4, pak si můžete vzít hodně zavazadel a stále se vejdete do tohoto hmotnostního limitu. Např. do oblíbeného Chorvatska se dostanete cca za 2 hodiny letu.

Po absolvování výcviku a složení zkoušek budete moct létat soukromým letadlem jak pro vaše potěšení, tak s ním třeba vyrazit na služební cestu, nebo na dovolenou do zahraničí. Můžete také navázat dalším výcvikem např. VFR Night, MEP, IFR,...

POŽADAVKY PRO ZAHÁJENÍ VÝCVIKU

 • minimální věk 16 let pro zahájení výcviku
 • minimální věk 17 let pro vydání pilotního průkazu
 • Medical Certificate Class II, vystavený pověřeným leteckým lékařem
vyhlídkový let - cessna

PRŮBĚH LETOVÉHO VÝCVIKU:

PPL soukromý pilot 1

VÝCVIK PPL

45 hodin praxe

 • 25 hodin s instruktorem
 • 10 hodin samostatné lety
 • 5 hodin samostatné navigační lety
 • 1 let v minimální délce 270 km s přistáním na jiném letišti
LAPL soukromý pilot 1

VÝCVIK LAPL

30 hodin praxe

 • 15 hodin s instruktorem
 • 6 hodin samostatné lety
 • 3 hodiny samostatné navigační lety
 • 1 let v minimální délce 150 km s přistáním na jiném letišti
SPOLEČNÉ PRO PPL I LAPL
soukromý pilot 1

PRŮBĚH TEORETICKÉHO VÝCVIKU

Pro PPL vás čeká 100 hodin teorie, pro LAPL pouze 40 hodin, z nichž část proběhne s instruktorem na učebně a část vaším samostudiem.

 • Před prvním letem absolvujete min. 8 hodin teorie s instruktorem na učebně na letišti.
 • Před prvním letem se naučíte provádět předletovou prohlídku letounu.
 • Vždy se můžete obrátit na instruktora, když něčemu nebudete rozumět, rád vám vše vysvětlí.

Postup pro získání licence PPL nebo LAPL

ZDRAVOTNÍ VYŠETŘENÍ

Před začátkem výcviku je nutné projít lékařskou prohlídkou u pověřeného leteckého lékaře, kde získáte Medical Certificate class II. Seznam lékařů naleznete ZDE.

SAMOTNÝ VÝCVIK PPL (LAPL)

Teď přijde to nejkrásnější a nejzajímavější. Začnete skutečně létat. Postupně absolvujete celý praktický i teoretický výcvik.

PRŮKAZ RADIOTELEFONISTY

K zahájení PPL výcviku nepotřebujete žádný další průkaz. Nicméně na první sólový let již budete muset být držiteli jednoho z níže uvedených průkazů radiofonisty.

OMEZENÝ PRŮKAZ RADIOTELEFONISTY - OFL
Tento průkaz vám bude stačit, pokud budete létat pouze na území Česka a Slovenska. Zkouška je rozdělena na písemnou a ústní část. Při této zkoušce budete na vše odpovídat v českém jazyce, jediná výjimka je letecká abeceda a čísla, která musíte znát v angličtině. Při zkoušce bude kladen důraz na vaše porozumění a vedení konverzace, správnou frazeologii a terminologii a umění pohotové reakce. Tuto zkoušku budete skládat na Českém telekomunikačním úřadu.

VŠEOBECNÝ PRŮKAZ RADIOTELEFONISTY - VFL
Tento průkaz budete potřebovat, pokud se chystáte létat za hranice a budete potřebovat komunikovat i v angličtině. Tato zkouška je taktéž rozdělena na písemnou a ústní část a veškerá komunikace probíhá v anglickém jazyce. Budete muset dokázat, že znáte jak leteckou abecedu a číslovky, ale také v anglickém jazyce ovládáte frazeologii a terminologii. Že rozumíte a umíte reagovat a umíte správně porozumět a zapsat hlášení ATIS. Tuto zkoušku budete skládat na Českém telekomunikačním úřadu. Pro lety do zahraničí budete k této zkoušce potřebovat i zkoušku z ICAO angličtiny.

ICAO ANGLIČTINA

K tomu, abyste byli oprávněni v zahraničí komunikovat anglicky je nutné projít ještě zkouškou z ICAO angličtiny při které vám bude přidělen příslušný level znalostí. Dělí se na 6 stupňů, kdy 0 znamená žádná znalost a 6 se rovná úrovni rodilého mluvčího. Minimální úroveň, kterou musíte splnit je 4.

CENÍK PPL

Teorie 14 000 Kč
Praxe - 45 hodin letového času 182 450 Kč
CELKEM 196 450 Kč

CENÍK LAPL

Teorie 14 000 Kč
Praxe - 30 hodin letového času 121 700 Kč
CELKEM 135 700 Kč

Cena za 1 hodinu "Doba provozu" - "Flight time" včetně instruktora (FI)

Cena za 1 hodinu „Doba Provozu“ - „Flight time“ * 4 450 Kč

Cena za 1 hodinu "Doba provozu" - "Flight time" bez instruktora (FI)

Cena za 1 hodinu „Doba Provozu“ - „Flight time“ * 3 500 Kč

V ceně nejsou započítány přistávací poplatky, či další poplatky třetím stranám (handling, řízení letového provozu,...). Pokud absolvujete výcvik na našem domovském letišti Prostějov (LKPJ) jsou tyto poplatky nulové. Uvedené ceny jsou bez DPH.

*) Účtujeme vám jen čas kdy je letadlo skutečně ve vzduchu, tedy Flight time, česky "Doba provozu". Mnoho leteckých škol účtuje např. Block time, nebo TACH, či Hobbs, tedy i čas, který strávíte v letadle na zemi např. zahříváním motoru, při nastavování avioniki, nebo pojíždění. Skutečné náklady na čas strávený ve vzduchu se pak mohou vyšplhat i na násobky námi účtovaného času.

Máte-li jakýkoliv dotaz, napište na e-mail info@jump-tandem.cz, jsme tu pro vás.

NENÍ TO TO PRAVÉ?

PODÍVEJTE SE, CO JINÉHO VÁM MŮŽEME NABÍDNOUT:.

vyhlídkový let - cessna

PROSTĚJOV POČASÍ

KONTAKT

JUMP-TANDEM s.r.o.
IČ: 277 05 587
DIČ: CZ 277 05 587

e-mail: tandem@jump-tandem.cz
HOT-LINE: +420 724 175 175

JUMP-TANDEM SkyCentrum s.r.o.
IČ: 241 69 528
DIČ: CZ 241 69 528

Zásady ochrany osobních údajů

Sídlo, kancelář, prodejna:

Loosova 262/1
CZ - 638 00, Brno

otevřeno:
Po - Pá: 9:00 - 17:00

Osobní odběr prosím pouze po předchozí domluvě.

Na prodejně nelze platit platebními kartami.

Letiště Prostějov
49.4451586N, 17.1306897E

Kde nás najdete?