AFF: ACCELERATED FREEFALL – ZRYCHLENÝ VÝCVIK VOLNÉHO PÁDU

Kurz AFF je zdaleka nejlepší a nejbezpečnější způsob, jakým se dostat do světa volného pádu. V tomto kurzu se nenaučíte jen řídit padák a letět na něm, ale i ovládat své tělo za volného pádu.


S našimi instruktory podstoupíte rozsáhlý pozemní výcvik a soubor přednášek, které Vás připraví na každý seskok z výšky 4000m.

 

 1. Nejdříve doporučujeme absolvovat jeden tandemový seskok (není podmínkou) pro zopakování všech důležitých částí seskoku ve volném pádu a při letu na padáku.
 2. Dále bude následovat sedm samostatných seskoků rozdělených do několika úrovní a jeden přezkušovací seskok.
 3. Při prvních třech seskocích budete doprovázeni dvěma instruktory.
 4. Další čtyři seskoky absolvujete s jedním instruktorem, závěrečný seskok absolvujete sám. Instruktoři Vám zpočátku poskytnou oporu – budou Vás držet za ruce, případně Vám i otevřou padák. Za volného pádu Vám také budou dávat instrukce. Při každém seskoku absolvujete vždy jednu minutu volného pádu.

 

Před absolvováním kurzu je třeba mít lékařskou prohlídku.

Seznam poveřených leteckých lékařů stahujte zde: [PDF]

 

 • Vaše seskoky budou natáčeny na  video stylem vzduch-vzduch.
 • Po každém seskoku si video prohlédnete s instruktorem, který Vás upozorní na případné chyby a celý seskok s Vámi důkladně prokonzultuje.
 • Všechna tato videa budou zpracována na DVD, která od nás dostanete. Získané video neslouží jen jako učební pomůcka pro instruktory, ale i jako Vaše památka na první seskoky.
 • Instruktoři s Vámi budou během sestupu na padáku dále komunikovat pomocí FM vysílaček. Tak Vás přivedou bezpečně až na zem.
 • Po absolvování AFF seskoků budete ovládat základní manévry ve volném pádu a při letu na padáku.
 • Délka kurzu je v průměru 4 až 7 dní.
 • Náš certifikát o absolvování kurzu AFF je celosvětově uznávaný. Po jeho absolvování budete moci skákat kdekoliv na světe. Získáte také licenci parašutisty AeČR.


AFF AFF-ve vzduchu AFF3

Objednat tandem v dárkovém balení

ONLINE REZERVACE tandemových seskoků

kalendář všech seskoků »

Aktuality

Pro sportovní parašutisty

Chceš-li být informován prostřednictvím SMS o novinkách, změnách termínů, počasí nebo důležitých akcích na DZ Prostějov, napiš nám své mobilní číslo na email dlouhy@dropzoneprostejov.com více »

zobrazit všechny ›